ES programmas „Eiropa pilsoņiem” programmas 2.2.1 „Town twinning” projekts

Aizkraukles-Opuzen pilsētu sadraudzība un iedzīvotāju savstarpējo zināšanu un kultūras apmaiņas pasākums Horvātijā

(Aizkraukles-Opuzen town twinning citizens' mutual knowledge and cultural exchange event in Croatia)

 

 1. Projekta realizētāji

 • Latvijas un Balkānu reģiona valstu ekonomisko un kultūras attiecību attīstības biedrība „BALKĀNU ZIEDS” (Latvija)

 • Udruga za očuvanje neretvanske baštine – Opuzen (Horvātija)

 1. Projekta mērķis

Ļaut vietējiem iedzīvotājiem Horvātijā, sev ierastā vidē iepazīt citas ES valsts – Latvijas kultūru, salīdzināt atšķirīgās tradīcijas un vēsturisko pieredzi, tādejādi tuvinoties divām tautām. Popularizēt Latviju, Rīgu un Aizkraukli. Projekta attīstības gaitā virzīties uz Opuzenas un Aizkraukles pilsētu sadraudzības veicināšanu, pilsētu, kas ir projektā iesaistīto biedrību juridiskās atrašanās vietas.

 1. Projekta realizācijas metodes

  1. Latviešu kultūras prezentācijās iepazīstināt Horvātijas iedzīvotājus ar latviešu koru dziedāšanas tradīcijām, organizēt kora uzstāšanās.

  2. Izplatot informatīvos materiālus par Latviju un Rīgu – Eiropas kultūras galvaspilsētu 2014.gadā, veicināt vietējo iedzīvotāju interesi par Latviju.

  3. Piedaloties sieviešu airēšanas sacensībās „Maraton Ladjarice Opuzen - Metkovič” piesaistīt vietējo mediju uzmanību, atbalstot horvātu vēsturiskās tradīcijas airēšanā ar tradicionālajām laivām- ladja.

4. Projekta aktivitātes

06.08.2014. Opuzena, kora uzstāšanās, Latvijai raksturīgu ēdienu gatavošana un degustācija

04.08-09.08.2014., Opuzena, Metkovič, Korčulas sala - infornatīvo avīžu un bukletu izplatīšana

07.08.2014. Maraton Ladjarica Opuzen- Metkovič, Airēšanas amatieru sacensības sievietēm

08.08.2014. Opuzen. Apaļā galda diskusija, prezentācijas.

05.08.2014. Kurčulas sala. Kora uzstāšanās folkloras festivāla ietvaros.

08.08.-10.08.2014. Opuzena. Projektā iepriekš neplānotas papildus aktivitātes. Kora uzstāšanās festivālā "Horvātijas dienvidu melodijas" (Melodije Hrvatskog juga). Projekta dalībnieku uzstāšanās Opuzenas baznīcā svētdienas dievkalpojuma laikā kopā ar Opuzenas baznīcas kori.

5. Projekta rezultāti

5.1. Latvijas delegācijas viesošanās Horvātijā tika atspoguļota TV, radio un presē.5.2. Latviešu koru dziedāšanas tradīcijas tika atzinīgi novērtētas, raisīja interesi par Latviju un tās kultūru, par ko liecina uzaicinājumi sniegt papildus uzstāšanās projektā iepriekš neplānotās vietās, ieskaitot uzstāšanos vienā no populārākajiem Horvātijas dienvidu mūzikas festivāliem, kas tiek tiešraidē demonstrēts televīzijā.

5.3 Ir izdevies ieinteresēt Horvātijas iedzīvotājus par Latviju, ir radusies interese no Opuzenas iedzīvotāju un pilsētas vadības puses veidot ciešāku sadraudzību ar Aizkraukli, par ko liecina Opuzenas delegācijas plāns ierasties Latvijā 2014.gada novembrī, apmeklējot arī Aizkraukli un sniedzot koncertus, kā arī turpināt sarunas par iespējamu sadraudzības līguma noslēgšanu.